Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Web stránka obce Mlynica

OznamVytlačiť
 

OZNAM PRE OBČANOV  - DôLEŽITÉ

 

     Okresný dopravný inšpektorát Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade, vykonal dohľad nad cestnou premávkou v obci Mlynica.

     Zistil v dvoch prípadoch  na miestnych komunikáciách v obci Mlynica prekážku v cestnej premávke – kamene na kraji cesty.

Jedná sa o lokalitu miestna komunikácia  k Poľnohospodárskemu družstvu Mlynica a miestna komunikácia k bytovkám pri ihrisku.

ODI – OR PZ Poprad z hľadiska bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky žiada občanov o odstránenie  prekážky v cestnej premávke.

     Obecný úrad upozorňuje občanov, že v prípade neodstránenia týchto prekážok – kameňov a vzniku akejkoľvek dopravnej kolízie v tejto súvislosti , budú príslušní občania sankcionovaní Oddelením dopravného inšpektorátu.

 

Július Vachmanský

starosta obce


 
 

Obec Mlynica

kostol
Obec vznikla v 1. polovici 13. storočia. Založili ju nemeckí kolonisti, patrila do Spoločenstva spišských Sasov a prvá na Spiši prijala protestantizmus.

Obyvateľstvo sa venovalo poľnohospodárstvu, spracúvalo ľan a v 18. storočí tu bola aj píla. Od polovice 19. storočia až do konca 2. svetovej vojny bolo v obci veľa známych tatranských horských vodcov.

Po oslobodení a odchode Nemcov prišli noví osadníci, prevažne z Vikartoviec a zo slovenských obcí na území Poľska.

V obci sa nachádza pôvodne románsky rímskokatolícky kostol sv. Margity Antiochijskej  z 13. storočia, goticky prestavaný v 1. polovici 15. storočia. V dvojloďovom objekte sú vzácne krídlové oltáre zo začiatku 16. storočia poznačené vplyvom Majstra Pavla z Levoče. Je tu taktiež klasicistický evanjelický kostol postavený v roku 1830. V súčasnosti je bez využitia.

Mlynica disponuje výhodnou polohou pre turistiku. Obec disponuje do budúcnosti s veľkým potenciálom pre rozvoj individuálnej bytovej výstavby, výstavbou sociálnych a rekreačných zariadení v prepojení s ostatnými podtatranskými obcami v Oblastnej organizácii cestovného ruchu – OOCR.

Samosprávny kraj: Prešovský

Okres: Poprad

Región: Podtatranský

Počet obyvateľov: 588 k 31.12.2018

Rozloha: 778 ha

Kód obce: 523747


 

dnes je: 22.10.2019

meniny má: Sergej

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka