Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Web stránka obce Mlynica

Dopravno-sociologický prieskumVytlačiť
 

Samospráva mesta Poprad plánuje v záujmovom a spádovom územi mesta realizáciu rôznych opatrení v oblasti dopravy a mobility, ktoré pomôžu zlepšiť dopravnú situáciu v regióne a prispejú  k zvýšeniu kvality života a najmä z tohto dôvodu bude v dňoch 09.10.2017 – 06.11.2017                   v domácnostiach mesta Poprad a obcí Gánovce, Hozelec, Švábovce, Hôrka, Mlynica, Veľký Slavkov, Spišská Teplica, Vikartovce, Kravany, Spišské Bystré, Vydrník, Jánovce, Hranovnica, Spišský Štiavnik a Vernár realizovaný dopravno-sociologický prieskum. Prieskum bude prebiehať formou vyplňovania anonymného dotazníka prostredníctvom vyškolených anketárov ktorí jednotlivé domácnosti navštívia.
Výsledky prieskumu poskytnú mestu údaje o dopravnom správaní obyvateľov Popradu a jeho okolia, ktoré budú použité pre spracovanie plánu dopravnej oblužnosti a návrh rôznych opatrení      v oblasti verejnej dopravy. Cieľom tohto prieskumu je aj zlepšenie a zefektívnenie mestskej hromadnej dopravy v meste a odstránenie pretrvávajúcich problémov, čo je možné dosiahnuť jedine na základe presných a pravdivých informácií. Každá jedna odpoveď je pre úspešný výsledok prieskumu dôležitá.
V tejto súvislostí si Vás dovoľujeme osloviť s prosbou o včasné informovanie obyvateľov o tejto skutočnosti a následne o súčinnosť pri vypĺňaní dotazníka, s ktorým prídu vyškolení anketári        do jednotlivých domácností.
Ďakujeme, že nám pomôžete zlepšiť život v našom meste a taktiež za Vašu ústretovosť                    a zhovievavosť pri realizovaní tohto prieskumu.


 
 

Obec Mlynica

kostol
Obec vznikla v 1. polovici 13. storočia. Založili ju nemeckí kolonisti, patrila do Spoločenstva spišských Sasov a prvá na Spiši prijala protestantizmus.

Obyvateľstvo sa venovalo poľnohospodárstvu, spracúvalo ľan a v 18. storočí tu bola aj píla. Od polovice 19. storočia až do konca 2. svetovej vojny bolo v obci veľa známych tatranských horských vodcov.

Po oslobodení a odchode Nemcov prišli noví osadníci, prevažne z Vikartoviec a zo slovenských obcí na území Poľska.

V obci sa nachádza pôvodne románsky rímskokatolícky kostol sv. Margity Antiochijskej  z 13. storočia, goticky prestavaný v 1. polovici 15. storočia. V dvojloďovom objekte sú vzácne krídlové oltáre zo začiatku 16. storočia poznačené vplyvom Majstra Pavla z Levoče. Je tu taktiež klasicistický evanjelický kostol postavený v roku 1830. V súčasnosti je bez využitia.

Mlynica disponuje výhodnou polohou pre turistiku. Obec disponuje do budúcnosti s veľkým potenciálom pre rozvoj individuálnej bytovej výstavby, výstavbou sociálnych a rekreačných zariadení v prepojení s ostatnými podtatranskými obcami v Oblastnej organizácii cestovného ruchu – OOCR.

Samosprávny kraj: Prešovský

Okres: Poprad

Región: Podtatranský

Počet obyvateľov: 531 k 31.12.2016

Rozloha: 778 ha


 

Dopravné spoje

dnes je: 20.3.2018

meniny má: Víťazoslav, Klaudius

webygroup
ÚvodÚvodná stránka